SAPA PRAHA obchodní a kulturní centrum


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


CHARITATIVNÍ AKCE EUVIET+LIONS

Akce

Dne 25.06.2012 proběhlo v areálu TTTM Sapa , ve společenském sále restaurace HOANG THANH, 1. Podnikatelské fórum 2012. Akci zorganizovali společně občanská sdružení EUVIET, LIONS CLUB PRAGUE HERALDIC a ČESKÁ UNIE.

Fórum svou účastí podpořili: JUDr. Dinh Van Hien - první tajemník Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky, ing. Hoang Dinh Thang - předseda svazu Vietnamců a generální ředitel Saparia a.s., RNDr. Tran Nhuan Tam - předseda představenstva Saparia a.s., Giang Thanh - místopředseda Asociace českých občanů vietnamského původu, ing.Anton Gerák - sekretář LIONS Distriktu 122 a mnozí další významní hosté.

Účelem fóra, které se bude konat v budoucnu každé 3 měsíce, bylo navázání bližších obchodních, kulturních a přátelských vztahů mezi účastníky. Akce se zúčastnili zástupci firem a podnikatelé ze Švýcarska, Německa, České republiky a podnikatelé vietnamského původu žijící v ČR.

Fórum zahájil za Euviet Petr Humpolík a seznámil zúčastněné s programem a cíly sdružení. LIONS CLUB PRAGUE HERALDIC, jeho cíle a aktivity představil jeho prezident Alexander Grossmann. Cíle a aktivity ČESKÉ UNIE přiblížil pak její předseda pan Ivan Pilát.

Hlavním cílem setkání bylo získání podpory pro realizaci projektu pomoci doposud nevyléčitelně nemocným dětem z Vietnamu a zajistit jejich vyšetření a případnou léčbu v EU. Projekt představili jeho autoři Cao Hoang Yen, mimo jiné první vietnamská členka LEO KLUB PRAHA, a Petr Humpolík, 1.Viceprezident LIONS CLUB PRAGUE HERALDIC a prezident LEO KLUB PRAHA.

Více informací k projektu naleznete na: http://www.euviet.eu/pomoc_ve_vietnamu_2012.html

Někteří z podnikatelů představili také své záměry realizace svých projektů ve spolupráci s vietnamskou komunitou i přímo v TTTM Sapa. Mezi jinými, za NH Car promluvil jeho generální ředitel Ing. Jaromír Sedlák, aby oznámil otevření zastoupení NH Car v TTTM Sapa. Dalším představeným projektem byla mezinárodní soutěž spojená s Business fórem, MISS PRINCES OF THE WORLD, na akci přímo zastoupená jejím prezidentem Ing. Viktorem Krčou. Projekt Daňový štít prezentoval na setkání jeho autor, daňový poradce Ing. Ivo Havránek. Šperky a investiční diamanty společnosti DIC paní Markéta Fejková.


Setkání zakončené společnou večeří proběhlo v přátelské atmosféře a setkalo se s velmi pozitivní odezvou ze strany zúčastněných. Mírným zklamáním byla snad jen nižší než očekávaná účast vietnamských podnikatelů. Setkání tohoto druhu mohou významně přispět v současné nelehké ekonomické situaci k zefektivnění obchodních vztahů a rozšíření trhů.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku